Rüyada almak ve satmak

Rüyada almak ve satmak, rüyada bir şeyi para yahut başka bir şey karşılığında almak ve satmak artan ve devam eden rızka, Rüyada bir şey satmak satttığı şeyden kurtulmaya yorumlanır. Rüyada bir şey almak, o şeye rağbet etmeye yorumlanır. Rüyada kötü bir şey satıp, yerine iyi bir şey almak manevi rütbe ve makama, iyi bir şey satıp, onun yerine kötü bir şey aldığını görmek sonunun Allah korusun kötü olmasına yorumlanır. Rüyada kendinin satıldığını yahut bir cariye satın aldığını görmek hayır ve nimete ermeye yorumlanır.

Rüyada satıcı birini görmek yahut bir şey satmak namazı terk etmeye, yalan yere yemin etmeye görmek. Rüyada iplik satıcısı görmek, yolculuğa yorumlanır.

Rüyada tuz satıcısı, gümüş mala yorumlanır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

almak-satmak

Rüyada almak ve satmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status