Rüyada ağaç görmek

Rüyada ağaç görmek, ağaç rüyaları çok iyiye yorumlanır. İyi bir geleceğe işaret eder. Rüyada meyve dolu ağaç görmek, mutlu bir evliliğe işaret eder. Rüyada yapraksız ağaç görmek, yapılan işte hayal kırıklığına uğranacağına işaret eder.

Rüyada kesilmiş ağaç görmek, üzüntüye, çınar ağacı görmek, eline altın ve gümüş geçeceğine, iğde ağacı görmek, helal mala kavuşulacağına, fındık ağacı görmek, haram mala, kiraz ağacı görüp meyvesinden yemek, herkes tarafından sevilecek bir erkek çocuk sahibi olunacağına yorumlanır. Rüyada yaşlı meşe ağacı görmek, hayatınızın bahtiyar ve mes’ud geçeceğine ve ömrünüzün uzun olacağına işarettir. Rüyada elma ağacı, aşk hayatında çok mutlu olacağınıza ve fevkalâde tatlı anlar yaşayacağınıza, mersin ağacı kıskanç bir kimseyle hayatınızı birleştirerek kederli ve sıkıntılı anlar geçireceğinize, selvi ağacı, derin keder ve ızdıraplarla karşılaşacağınıza, defne ağacı, hayatınızın zaferler ve basanlarla dolu olacağına işaret eder. Ayrıca hurma ve söğüt ağacı iyiye yorumlanır.

Rüyada çiçek açmış ağaç görmek, keder ve üzüntülerinizin artık son bulacağına ve rahata kavuşacağınıza, eğer evlenmek niyetinde iseniz kısmetleriniz açılarak kısa zamanda evleneceğinize yorumlanır.

Rüyada ağaca çıkıp indiğinizi görmek, endişeli bir hâdise ile karşılaşacağınıza işarettir.

Rüyada ağaç üstüne çıkıp oturduğunuzu görmek, düşmanlarınıza galebe çalacağınıza ve evlâtlarınızın hayırlı olacağına işaret eder.

Rüyada ağaç gölgesinde oturduğunuzu görmek, hayatta çok yorulduğunuzdan artık istirahatı hak etmiş olduğunuza ve işlerinizi tasfiye edip bir kenara çekilmenin zamanı geldiğine yorumlanır.

Ağaç nedir: Tek gövdesi bulunan, beslenmeyi ana ve yan köklerden alan 4-5 m boyundaki odunsu bitki.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

agac

Rüyada ağaç görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status