Rüyada afet görmek

Rüyada afet görmek, bulunduğunuz şehrin sel, heyelan ve dolu afetine maruz kaldığını görmek dini vazifelerinizi ihmal ederek hak yolundan ayrılacağınıza ve büyük günahlar işleyeceğinize veya iş hayatınızda yapacağınız hatalar sebebiyle maddi zararlara uğrayacağınıza yorumlanır. Başka yerin afete maruz kalması, orada meydana gelecek sıkıntılara, işlerin bir süre akim kalmasına yorumlanır.

Rüyada sel, deprem gibi doğal afetler yaşamla ilgili çok büyük değişiklikler ve yenilikler olarak tabir edilir. Her birinin anlamı farklıdır. Kendi adları altında bakılmalıdır.

Afet nedir: Doğanın neden olduğu yıkım, felaket; güzelliğiyle insanı şaşkına çeviren, aklını başından alan kadın. Kıran; hastalıkların dokularda yaptığı bozukluk. Çok kötü; sakınma, günah.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

afet

Rüyada afet görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status