Rüyada adım atmak

Rüyada adım atmak, bir yeri adımlamak, iş hayatınızda çok mühim meseleler halletmek mecburiyetinde kalacağınıza ve bu yüzden sinirlerinizin biraz bozulacağına yorumlanır. Rüyada yolda hızlı adımlarla yürümek hissi konularda ve iş hayatınızda acele kararlar vermenizin aleyhinizde olacağına işaret eder.

Rüyada bölçüm yapmak için adım attığınızı görmek, ticari veya başka bir hususta zor bir durumda olduğunuz için bunu çözmeye çare aradığınıza yorumlanır.

Adım nedir: Yürümek için yapılan ayak atışlarının her biri; bir gösterge ucunun eş olarak ayrılmış yaylardan biri boyunca aldığı yol. Bir adımda alınan yol (bu uzunluk 75 santimetre sayılır); ayakta temel duruştan, bir ayağın türlü yönlerde iki ayak boyu kadar arayla yer değiştirmesi. Girişim, aşama, hamle; uygulayımbilimde iki dişli arasındaki aralık.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada adım atmak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status