Rüyada adam görmek

Rüyada adam görmek, bir adamla tanıştığını görmek, yeni ve iyi bir arkadaşlığa yorumlanır. Rüyada bir adamla kavga ettiğini görmek, hanede bir sıkıntıya işaret eder. Rüyada adam öldürdüğünü görmek, bir iftirayla karşılaşılacağına işaret eder. Rüyada bir adama yardım ettiğini görmek, sağlık ve huzurunuzda bir bozulma yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada genç bir adam gören kadın bekârsa hayırlı bir evlilik yapar, evliyse eşiyle ilişkileri daha iyiye gideceğine yorumlanır. Rüyada üstü başı kirli adam görmek, sıkıntılı bir ortaklığa girip hayal kırıklığına uğrayacağınıza işaret eder. Rüyada bir adamdan uzaklaştığınızı görmek, erkenden tedbir almanız gerektiğine yorumlanır.

Adam nedir: Erkek kişi; birinin sözünü dinleyen, nazını çeken kimse, kayırıcı. Birinin yanında ve işinde bulunan kimse; (belgisiz adıl yerine) herkes, kim olursa olsun. Birinin yararlandığı, kullandığı kimse; görevli kimse.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada adam görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status