Rüyada yatakta yatmak

Rüyada yatakta yatmak, sıkıntıları günleri aşmaya, ferahlık hissetmeye, maddi anlamda rahatlamaya ve sevdiğiniz kişi ile uzun bir süre mutlu olarak yaşamaya tabir edilir.

Yatakta yatmak nedir: Uyumak, dinlenmek gibi amaçlarla üzerine ya da içine yatılan eşyada yatmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

yatakta-yatmak

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. sibel akat /

    ruyamda odamda uyandım yanımda annem uyuyordu sag ayagımın yanında tabut vardı yenı yeşil kırmızı örtülü bir ara yere düştü kapagı acılmadı kalkıp yataktan tekrar tabutu yatagıma koydum ve yattım hiç korkmamiştım acaba ne anlama gelıor

Tabire yorum yaz