Rüyada tüfekle ateş etmek

Rüyada tüfekle ateş etmek, ilim sahibi olmaya, fakirlik ve şiddetken kurtaracak olan mala ve düşmanı kovmaya, korktuğu kimseye galip gelmeye tabir edilir. Bazen de rüyada tüfekle ateş etmek, hastalık ve dertlerden kurtaracak bir derman bulmaya, şeytanın şerrinden kendisini koruyan eşe tabir edilir.

Tüfekle ateş etmek nedir: Savaş ya da avda kullanılan, uzun namlulu hafif ateşli, omuza danarak kullanılan silahla ateş etmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tufekle-ates-etmek

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. ESAT AYDIN /

    TÜFEKLE ODANIN İÇİNDEN DIŞARIYA ATEŞ EDİYORUM AMA PENCERE KAPALI. BİR KAÇ SEFER ATEŞ ETTİKTEN SANRA PENCEREYE YAKLAŞIP BAKIYORUM PENCERE CAMLARI DELİNMİŞ. DELİKLERİN BOYU HEP AYNI SAÇMA GENİŞLİĞİNDE AMA CAM KIRILMAMIŞ VE DELİKLER DESENLİ BİR ŞEKİLDE.

Tabire yorum yaz