Rüyada televizyon kırmak

Rüyada televizyon kırmak, televizyonu bilerek kırmak, sevgiliden veya eşinden ayrılmaya, televizyonu elinden düşürerek kırdığını görmek ise, elinize geçecek olan fırsatları değerlendiremeyeceğinize veya fırsatları kaçıracağınıza tabir edilir.

Televizyon kırmak nedir: Duran ya da devinimli nesnelerin kalıcı olmayan görüntülerinin renkli ya da siyah beyaz ve sesli alarak elektrik yoluyla uzağa ileten cihazı kırmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

televizyon-kirmak

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Fatma /

    Rüyamda cocuklarımla evdeyim bi anda duvardakı televizyon düsüyor tutmaya çalışıyorum ama tutamıyorum

Tabire yorum yaz