Rüyada saç dökülmesi

Rüyada saç dökülmesi, saçlarının dökülmüş olduğunu görmek, serveti elinde gider ve halkın gözünden düşeceğine işaret eder. Rüyada saçının dökülmesini kadın görürse, fitnenin artacağı bir durumla karşılaşacağına işaret eder.

Saç dökülmesi sözlük anlamı: Genel olarak saçın normal olan yenilenmesinin, dökülmesinin hissedilecek derecede hızlanması veya belirli bölgelerde olan dökülmeler sebebiyle, saçlı derinin çıplak, saçsız, seyrek saçlı bir görünüm kazanması. Saç dökülmeleri çoğunlukla iz bırakan ve bırakmayan dökülmeler diye iki gruba ayrılırsaç dökülmesi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Tabire ait 12 yorum yer almaktadır Yorumlara git

 1. Oğuzhan /

  sanki servetim varda elimden gidicek 😀

 2. Hüseyin /

  serveti sadece para olarak görme en büyük servet sağlık,huzur bunlar en büyük servetlerdir oğuzhan kardeşim.

 3. PERİ /

  giden gitsin kalanlar bizimdir 🙂

 4. miyase /

  domates doğruyordum ve Rüyada saç dökülmesi gördüm ne anlama gelir?

 5. hüdayi /

  sabah çok kötü uyandım Rüyada saç dökülmesi daha fazla açıklarmısınız!

 6. yeltekin /

  rüyamda ütü yapıyordum ve Rüyada saç dökülmesi gördüm açıklarmısınız?

 7. özkök /

  çok derin bir uykudayken Rüyada saç dökülmesi gördüm ve uyanamadım neden böyle oldu acaba?

 8. dilar /

  tanımadığım bir insanla sohbet eder iken, Rüyada saç dökülmesi gördüm açıklarmısınız?

 9. hüsam /

  araba sürüyordum birden bire Rüyada saç dökülmesi geçiş yaptım nedir anlamı?

 10. imar /

  çok komik olmuş Rüyada saç dökülmesi genede teşekkürler

 11. Buse Yudulmaz /

  kahkaha atıyordum ve Rüyada saç dökülmesi gördüm yorumlayabilirmisiniz?

 12. özleyiş /

  ne olur Rüyada saç dökülmesi daha detaylı anlatın ulaşın bana

Tabire yorum yaz