Rüyada kurt görmek

Rüyada kurt görmek, suçsuz bir kimseyi suçlamaya, amir yahut büyüğünden hoş bir söz işitmeye, senenin aylarına tabir edilir. Rüyada kurt avlamak, ferahlık ve sevince, kurdun deri ve kemiği mala, sütü ve eti korkuya yahut bir işin yoluna girmesine tabir edilir.

Rüyada kurt başı görmek, makam ve itibara tabir edilir.

Rüyada kurt ısırması, kurt zalim düşmana tabir edilir.

Rüyada evinde kurt olduğunu görmek, kimsenin evine bir hırsız gireceğine tabir edilir.

Rüyada kurt olduğunu görmek, sevinç ve ferahlığa kavuşacağınıza tabir edilir.

Rüyada solucan türü kurtçuk görmek, mal ve menfaate, vücudundan kurtların dökülmesi evlat ve hizmetlilerin çoğalmasına, kurtların insanın etinden yediğini görmek, eş ve yakınlarının kendi kazancından geçinmelerine, çok iri kurtçuk büyük bir göreve, şeref ve itibara; yeşil kurtçuk saliha bir kimse ile evlenmeye tabir edilir.

Kurt nedir: Canis lupus), köpekgiller (Canidae) familyasının en yaygın türü. Köpek bir alt türü olarak kurdun yakın akrabasıdır. Kurt, ilk bakışta büyük bir köpeğe benzer. Daha yakından incelendiğinde vücudunun köpekten daha uzun, göğsünün daha yüksek ve daha ince olduğu görülür. Kurtların kafası büyük, kulakları kısa, püsküllü kuyrukları vücutlarının üçte biri uzunluktadır. Renkleri alt türlerine göre yöresel olarak değişir, beyaz, krem rengi, sarımsı, kızıl, gri ve siyah olabilir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kurt

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. tanju /

    Rüyamda bi yerde calisiyoduk sonra uyumak için braktik isi gece olmuştu ve kapıya bakmak için ciktigimda kapi nin kilidi açıktı kapıyı ktlemek için el attigimda kurt surusu vardı kapıda ve beni gorunce kurtlar kapıya yöneldi kapıyı kitlemeye calisyodum kurtlar elime saldırıyordu biraz uğraştım kapı kilitlenmedi ve olucak gbi değil dedim ve bırakıp odaya kaçtım kapıyı ortup sandalye ile arkasına destek vererek oturdum kapatmaya çalıştım bu arada silah var lakin ateş etmek aklıma gelmiyor hiç ve drek en yakın arkadaşımı aradım saldırıya ugradik dedim uykudan kalktı oda başta anlamadı ama yeminederim kurt saldırısına ugradik yets dedim

Tabire yorum yaz