Rüyada ilan-ı aşk etmek

Rüyada ilan-ı aşk etmek, ilân-ı aşk ettiğinizi görmek, son zamanlarda kayıtsız şartsız, avare bir hayat sürmeyi tercih edeceğinize, ne kendinizi ne de etrafınıza düşünmek istemeyeceğinize tabir edilir. Rüyada birisine ilanı aşk edildiğini görmek, bir dosttan büyük yardım görüleceğine işarettir.

İlan-ı aşk nedir: Karşı cinse aşkını bildirmek işi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ilaniask

Tabire ait 6 yorum yer almaktadır Yorumlara git

 1. Nazım Bircan Yalova /

  sabah çok kötü uyandım Rüyada ilan-ı aşk etmek daha fazla açıklarmısınız!

 2. tanırer /

  çok teşekkürler Rüyada ilan-ı aşk etmek yorumlarınız için

 3. büldan /

  futbol maçı izliyordum ve Rüyada ilan-ı aşk etmek gördüm ne anlama gelir?

 4. savtekin /

  saçlarım dökülüyordu ve Rüyada ilan-ı aşk etmek gördüm tabiri nedir?

 5. naime /

  arabamın tekeri patladı ve Rüyada ilan-ı aşk etmek gördüm açıklarmısınız?

 6. kutlay /

  rüyamda yemek yer iken Rüyada ilan-ı aşk etmek gördüm neye işaret eder?

Tabire yorum yaz