Rüyada ev süpürmek

Rüyada ev süpürmek, zenginse, fakirleşeceğinden korkacağına bu yüzden çok tedbirli olmaya tabir edilir.

Rüyada süpürge görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıların gitmesine ve borcu ödemeye tabir edilir. Bazen de hizmetçiye tabir edilir.

Ev süpürmek nedir: Evde bulunan tozları ve pisliği temizlemek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ev-supurmek

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. yasemin /

    mesala rüyada ev süpürmek hem çok iyi hemde hastası varsa ölür denmiş neden bu kadar karışık ve bir yerde iyi iken diğerinde acımasızca yazılıyo

Tabire yorum yaz