Rüyada tarak görmek

Rüyada tarak görmek, faydalı bir kimseye yorumlanır. Rüyada tarakla saçını taradığını görmek, şanslı bir kimse olduğunuza ve güzel bir haber alacağınıza, işlerinizin gayet kârlı bir istikamet alacağına veya kısa bir yolculuğa çıkacağınıza yorumlanır.

Rüyada taranırken tarağın dişlerinin kırıldığını görmek, birisiyle kavga veya münakaşa ederek sinirlerinizi bozacağınıza, bir yakınınızın başını taradığınızı görmek, sabırlı olduğunuz takdirde gönlünüzden geçen bütün isteklerinizi gerçekleştireceğinize işaret eder.

Rüyada yeni tarak görmek, yola çıkılacağına yorumlanır. Eski bir tarak uzaklardan bir haber alır. Başına süslü tarakla taradığını görmek bekârlar için güzel bir evliliğe işaret eder.

Tarak nedir: Saçların, sakalın, hayvan tüylerinin karışıklığını gidermeye ya da kadınların saçlarını tutturmaya yarayan dişli araç; kimi kuşların başında bulunan yelpaze biçiminde tepelik. Bahçıvanlıkta toprağın taşını ayıklamak için kullanılan, ucu bu biçimde olan araç; (suda yaşayan hayvanlarda) solungaç. Dokuma tezgahlarında, dişleri arasından arış ipliklerinin geçtiği tarak biçiminde araç; yassısolungaçlılardan, kabukları yuvarlak, yelpaze biçiminde bir yumuşakça (pecten).

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tarak

Rüyada tarak görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status