Rüyada tambur görmek

Rüyada tambur görmek, tambur çaldığını görmek sıkıntılarınızın her geçen gün büyüdüğüne, keder ve üzüntüye, boş ve batıl şeylere, zinaya, zar ve satranç oyununa yorumlanır.

Rüyada tambur çalarken mızrabınızın kırıldığını görmek, komşularınızın, gayet neşeli ve mutlu geçen hayatınızı kıskanmakta olduklarına yorumlanır.

Rüyada tambur dinlediğinizi görmek, eski güzel günleri tahassürle anmakta haklı olduğunuza ve fakat gayet mesut geçen o günleri tekrar yaşamanızın artık imkânsız bulunduğuna işaret eder.

Rüyada size tambur verildiğini gören, sıkıntıdan feraha ulaşacağına işaret eder.

Rüyada tamburunun kırıldığını görmek, bela ve musibetten kurtulacağına yorumlanır.

Tambur nedir: Klasik türk müziğinin başlıca çalgılarından biri olan, yay ya da mızrapla çalınan, uzun saplı, telli tahta çalgı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

tambur

Rüyada tambur görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status