Rüyada taç görmek

Rüyada taç görmek, takmak, evlilik, işte başarılı olmak, kısmet olarak yorumlanır. Rüyada güzel bir taç taktığını gören bekâr kadının çok güzel bir evlilik yapacağına işaret eder. Rüyada hükümdar veya padişah tacı görmek, hayatınızın en yüksek mertebesine ulaşmış bulunduğunuza veya düşkün ve muhtaç kimselere yardımlarda bulunarak bundan büyük bir zevk ve saadet duyacağınıza işaret eder.

Rüyada altından veya gümüşten taç giydiğinizi görmek, şöhret ve itibarınızın gün geçtikçe artacağına işaret eder.

Rüyada başkasını taç giyerken seyretmek, düşmanlarının karşısında yüksek bir seviyeye yükseleceğine işaret eder.

Taç sözlük anlamı: Crown; 2. Bot, corolla, dervishe’s headgear. Başlık. Hükümdarın merasim günlerinde başına giydiği kıymetli taşlarla süslenmiş başlık. Avrupa’da hükümdarlar taç giyme merasimiyle ilan edilirditaç

Taç, İslam dünyasına İran kanalıyla girdi. İslamiyet öncesi İran şahlarının taç merasimleri sikkelerde basıldı. Çeşitli minyatürlere işlenerek varlığını muhafaza etti. Abbasilerin son zamanlarında da İran’dan örnek alınarak taç giyme merasimlerinin olduğu vakidir. Osmanlı padişahlarının hiçbirisinin Batıdaki krallar ve İran hükümdarları gibi taç giyme merasimleri yoktur. Osmanlılarda taç yerine kavuk.

Rüyada taç görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status