Rüyada sayı saymak

Rüyada sayı saymak, düşmana galip gelmeye tabir edilir. Rüyada yirmi, yüz ve beş bin sayı saymak, düşmanına galip gelmeye tabir edilir. Rüyada yedi veya sekiz sayı saydığını görmek, üzüntü ve kedere düşmeye tabir edilir. Rüyada dokuz adet saymak, müşkül bir iş için müfside bir kavimle konuşmaya tabir edilir. Rüyada on sayı saymak, tamamlanmış ve kemale ermiş bir işte bulunmaya tabir edilir.

Rüyada çift rakamlı sayı saymak, hayra, tek rakamlı sayıları saymak ise, üzüntüye tabir edilir. Rüyada büyük rakamlı sayılar saymak ise kazanç işareti olarak tabir edilir.

Rüyada zaman saymak, ömrün kısalığına yahut dünyalık bir beklentiye kendini kaptırmaya tabir edilir.

Sayı saymak nedir: Bir cinsten kaç parça bulunduğunu anlamak için, bunları birer birer gözden ya da elden geçirirken, her kezinde bir sayı yükselterek bir sonuca varmak, sayısını bulmak; hesaba katmak, dikkate almak. Sayıları arka arkaya söylemek; geçer tutmak. Değeri, üstünlüğü, yaşlılığı, yararlılığı dolayısıyla bir kimseye ya da bir şeye karşı dikkatli, özenli, ölçülü davranmak, saygı göstermek, sözünü dinlemek; hürmet etmek; önem vermek, önemsemek, mühimsemek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sayi-saymak

Rüyada sayı saymak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status