Rüyada sancak görmek

Rüyada sancak görmek, evlenmeye, hamile kadın için bir çocuğa, iyi bir işe ve iyi bir bir yöneticiliğe tabir edilir. Bazen de sancak görmek, âlim, imam, kahraman, zeki, Salih, zengin, cömert veya kendisine uyulan kuvvetli bir kimseye tabir edilir.

Rüyada kırmızı sancak görmek, savaşa, yeşil sancak görmek, hayırlı yolculuğa, beyaz sancak görmek, yağmura, siyah sancak görmek, ordunun önünde görülürse mutlak zafere tabir edilir.

Rüyada gönderde sancak görmek az yağışa, sarı sancak görmek, zayıf ve savaşa hazır olmayan askerlere tabir edilir.

Rüyada kadının sancak görmesi, kocasına tabir edilir eğer bekar ise ve elinde sancak tutuyor ise evlenmeye tabir edilir.

Rüyada çok fazla sancak görmek, rüzgârlara ve yağmura tabir edilir.

Rüyada askerisancak görmek, çok para kazanacağınız bir iş gezisine gideceğinize tabir edilir.

Sancak nedir: Bayrak, liva; gemilerin sağ yanı. Çoğunlukla askeri birliklere verilen yazı işlemeli, kenarları saçaklı ve gönderli bayrak. Osmanlı yönetim örgütünde illerle ilçeler arasında yer alan yönetim bölümü, mutasarrıflık.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

sancak

Rüyada sancak görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status