Rüyada rad suresi okumak veya dinlemek

Rüyada rad suresi okumak veya dinlemek, Ebu Bekir’e (RA) göre rüyada Rad suresini veya bir kısmını okuduğunu veya bir başkası tarafından okunduğunu gören kimsenin ecelinin yaklaştığına işaret eder.

Ibni Sirin’e göre ise; eğer ehil ise, bu rüyayı gören ilim tahsilinde ve Kur’an okumada birinci olur. Ehil değilse, ibadete ve dua etmeye devam eder. Rüya sahibinin ibadet etmede ve duada bilgisi fazla olur.

Abdulgani Nablusi’ye göre ise: Korkudan emin olur ve Allah (C.C) tarafından sakınılır. Müslümanlara karşı sözünde sebat eder, olarak yorumlamıştır.

Cafer-i Sadik ise; rüya sahibinin eceli yaklaşmıştır, imanla dünyadan göçer, olarak yorumlamıştır.

Başka bir tabire görede, rüyada Ra’d süresini okuduğunu görmek, çok sevap kazanmaya, düşmandan emin olmaya, Allah katında makbul olmaya işaret eder.

Ra’d Sûresi, 43 (kırküç) âyet olup Mekke’de mi, Medine’de mi indiği hakkında ihtilaf vardır. Sûrenin muhtevası göz önüne alınırsa Mekke’de indiğini söyleyenlerin görüşü biraz daha ağırlık kazanır. Sûrenin onüçüncü âyetinde gök gürültüsü manasına gelen “er-Ra’d” kelimesi zikredildiği için sûreye bu ad verilmiştir.

Rüyada rad suresi okumak veya dinlemek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status