Rüyada kuyu görmek

Rüyada kuyu görmek, hileye ve birini aldatmaya tabir edilir. Rüyada bir adam için kuyu kazdığını görmek, o adama hile edeceğine tabir edilir. Rüyada kuyu kazıp kuyuya kendisinin girdiğini görmek, başkasına yapacağı hilenin kendisine döneceğine tabir edilir.

Rüyada kuyudan su çekmek, bir erkek için, yaptığı kötü bir iş nedeniyle uyarılacağına, orta yaşta bir erkekse, yeni bir işe girişeceğine tabir edilir. Eğer bu rüyayı genç bir görürse gören kadına teklif yapılacağına; evli kadın ise, tehlikeli bir olayla karşılaşacağına tabir edilir.

Rüyada namaz için kuyudan abdest aldığını görmek, eşyasını alan hırsıza galip geleceğine ve ondan intikamını alır yahut kendisinden çalınan eşyaların hemen bedelini almaya tabir edilir.

Rüyada kuyu dibine düşmek, ölüme tabir edilir. Rüyada kuyuya inmek, tutuklanacağına veya öldürüleceğine tabir edilir.

Kuyu nedir: Su katmanına varıncaya değin derinliğine kazılan, genellikle silindir biçiminde, çevresine duvar örülen, suyundan yararlanılan çukur. Toprağa kazılan derince çukur. İçinden çıkılamayan durum ya da yer.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kuyu

Rüyada kuyu görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status