Rüyada kese görmek

Rüyada kese görmek, insanın bedenine tabir edilir. Rüyada boş kese görmek, sahibinin öleceğine tabir edilir. Bazen de rüyada kese görmek, işlerinizin iyi gitmesi sonucu büyük miktarda para kazanacağınıza tabir edilir. Rüyada dolu kese görmek, ömrünüzün sonuna kadar rahat bir yaşam süreceğinize tabir edilir.

Rüyada kesenin içindeki paralar sağlam ise, o ilim de doğru ve dürüst bir ilime tabir edilir. Eğer paralar kırık ve yırtık iseler, o kimse ilim öğrenirse de tekrar ders almaya ihtiyaç duyacağına tabir edilir.

Kese nedir: Cepte taşınan, içine para, tütün gibi şeyler konabilen, kumaştan ya da örgüden küçük torba; bir kimsenin kendisine ait parası ya da serveti. Kimi şeylerin üzerine geçirilen, kumaştan çanta biçiminde kap; su bitkilerinde içi havayla dolu olan ve bitkinin suda yüzer durumda kalmasını sağlayan şişkinlik. Yıkanırken kir çıkartmak için ele geçirilerek vücudu ovmaya yarayan, bürümcükten, cep biçiminde bez; herhangi bir kese miktarında olan.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kese

Rüyada kese görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status