Rüyada kasap görmek

Rüyada kasap görmek, mal taksimi yapan kimseye yahut Azrail (A.S.)’e tabir edilir. Rüyada kasap olmak, o kimse hastalanır ve hastalığından kurtulur. Hayatında kuvvet ve kudrete kavuşacağına tabir edilir.

Rüyada kasabın et kestiğini görmek, gurbette ise evine kavuşacağına tabir edilir.

Rüyada kasabın bir koyunu kesip parçaladığını görmek, dini bakımdan işlerinin karışık olduğuna tabir edilir.

Rüyada gezici kasap görmek, şiddete ve zarara tabir edilir.

Rüyada bir kasabı öldürdüğünü görmek, bütün dertlerinden kurtulacağına, hasta ise iyileşeceğine tabir edilir.

Kasap nedir: Sığır, koyun gibi eti yenecek hayvanları kesen veya dükkanında perakende olarak satan kimse Bu alış verişin yapıldığı dükkan Kan dökücü, hunhar.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

kasap

Rüyada kasap görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status