Rüyada kağıt görmek

Rüyada kağıt görmek, isteklerinizin gerçekleşeceğine yorumlanır, bazen de başkalarının işlerinden şüphe eden ve hakikatin meydana çıkmasını arzu eden kimseye yorumlanır. Rüyada kâğıt üzerine yazı yazdığını görmek, kendisi ile insanlar arasında olan bir şeyi inkâr etmesine ve mahkemelikseniz mahkemeyi kaybedeceğinize yorumlanır.

Rüyada elinde boş kâğıt görmek, gören kişinin ihtiyacının giderileceğine ve işinin görüleceğine yorumlanır.

Rüyada mavi kağıt görmek, doğru habere, kahverengi kağıt görmek, neşe ve gözyaşına, sarı kağıt görmek, evlenmeye, kırmızı kağıt görmek, üzüntüye, beyaz kağıt görmek, âşık olmaya yorumlanır.

Rüyada kağıdı uçarken görmek; aile arasından veya komşulardan birinin öleceğine yorumlanır.

Rüyada üzerine yazı yazılmış beyaz kâğıt parçası sayfayı görmek, edeceği yemine yorumlanır.

Kağıt nedir: Hamur durumuna getirilmiş türlü bitkisel maddelerden yapılan, yazı yazmaya, basmaya, bir şey sarmaya yarayan kuru, ince yaprak; kağıt para. Yazılı kağıt yaprağı, pusula, tezkere; kağıttan yapılmış. Yazılı sınav kağıdı; iskambil kağıdı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Rüyada kağıt görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status