Rüyada incir görmek

Rüyada incir görmek, mala, ucuzluğa ve çok nimete yorumlanır. Bazen de incir görmek, salih ve hayırlı kimseler, kolay elde edilen rızık, sevinç ve nimet olarak da yorumlanır.

Rüyada olgun incir yemek, umduğundan çok daha büyük kısmet alacağına yorumlanır. Fakat incirler kurtluysa bu kısmet, dedikoduya ve kıskançlığa sebep olmaya tabir edilir.

Rüyada taze incir görmek, bir kadın veya erkek tarafından derin bir aşkla sevilmekte olduğunuza tabir edilir.

Rüyada kuru incir görmek, keder ve endişelerinizin artacağına tabir edilir.

İncir nedir: Dutgillerden, asıl yurdu akdeniz kıyıları olan, yaprakları geniş dilimli bir ağaç (ficus carica). Bu ağacın etli, tatlı yemişi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

incir

Rüyada incir görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status