Rüyada hurma görmek

Rüyada hurma görmek, hurma yemek, bolluğa tabir edilir. Kur’anı Kerim okumağa ve dinine fayda verecek amellerde bulunmaya tabir edilir. Bazen de hurma yemek, başkasının hissesi bulunmayan, sırf kendisi için olan rızka yorumlanır.

Rüyada hurma salkımı görmek, mal kazanmaya ve çoluk çocuğundan ayrı düşmüş bulunanları bir araya toplamaya tabir edilir.

Rüyada hurma çekirdeği görmek, yakında güzel bir çocuğunuz olacağına tabir edilir.

Rüyada mevsiminde hurma devşirmek, iyi meziyetleri olan bir kadınla evlenmeye, zahmetsiz olarak elde edilecek dünyalığa, imanın tadına varmaya ve dünyalığa tabir edilir.

Rüyada ham hurma görmek, suya muhtaç olanın su bulmasına; bu hurma kızıl ise kanın, sarı ise safranın galebesine tabir edilir.

Rüyada hac mevsiminde hurma yediğini yahut ikram edildiğini görmek, hacca gitmeye tabir edilir.

Rüyada mevsiminde taze hurma görmek, bayındır bir şehirde memuriyete, mevsimi dışında görmek hastalanmaya tabir edilir.

Hurma nedir: Hurma ağacının yemişi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

hurma

Rüyada hurma görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status