Rüyada çıplak görmek

Rüyada çıplak görmek, haram mal kazanarak başkalarının hakkındaki dedikodularına sebebiyet vereceğine yorumlanır. Rüyada iyi ve temiz bir insan kendini rüyada çıplak görmesi, her türlü tasa ve kaygıdan kurtulacağına, ahlâkı bozuk bir kimse ise, üzüntü, tasa ve kaygıya düşeceğine tabir edilir.

Rüyada soyunduğunu görüp çıplak hale gelmek, cahil ve bilgisiz bir kişiye yorumlanır, bütün hayatı boyunca bilgiden ve ilimden yoksun kalacağına yorumlanır.

Rüyada çıplak olup utandığını görmek, halk arasında rezil olacağına ve sırrının anlaşılacağına yorumlanır.

Rüyada vücudu çıplak fakat cinsel organları örtülü olduğunu görmek, affa uğrar ve üstünlük kazanacağına yorumlanır.

Çıplak nedir: Üstünde bulunması gereken giysi, örtü vb bulunmayan; yalın, süssüz. (baş için) saçsız; olduğu gibi, apaçık. Üzerinde bitki bulunmayan; çıplak vücut resmi, nü.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ciplak

Rüyada çıplak görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status