Rüyada ceket giymek

Rüyada ceket giymek, yeni aldığınız bir ceketi giydiyseniz hayırlı haberler alacağınıza ve hayırlı işlerde bulunacağınıza, hasta iseniz iyileşeceğinize, sıkıntınız var ise rahatlayacağınıza, mutlu ve huzur bir yaşam süreceğinize tabir edilir. Rüyada eski ceket giymek ise, bu görülen tabirlerin tam tersine tabir edilir.

Rüyada renkli ceket giymek ise, görülen renklere göre tabir edilir genelde hayırlı olarak tabir edilir.

Bazen de rüyada ceket giymek, çalışma ortamında mutlu olduğunuza ve iş arkadaşlarınızla iyi geçindiğinize, kendi işinizi yapıyor iseniz, kazancınızı arttıracağınıza işlerinizin yolunda olacağına tabir edilir.

Ceket giymek nedir: Erkeklerin ve kadınların giydiği, genellikle önden düğmeli, kalçayı örten, kollu giysiyi giymek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ceket-giymek

Rüyada ceket giymek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status