Rüyada çatı akması

Rüyada çatı akması, olumlu ve pozitif bir durumun habercisi olabilir. Bu rüya için öne çıkan yorumlardan en dikkat çekeni rüyayı gören kişinin güzel uğraşlarla ilgilendiği ve hayatında her şeyin çok iyi bir şekilde devam ettiği şeklinde yorumdur.

Ayrıca rüyasında çatı aktığını gören bir kişinin aşık olacağını veya aşk hayatında her şeyin güzel bir şekilde devam edeceği belirtilmektedir.

Aynı zamanda bazı rüya yorumcuları rüyasında çatı aktığını gören bir kişinin maddi olarak güzel günler geçireceği ve bereketli bir dönem yaşayacağı şeklinde yorumlamaktadır.

Bu rüyayı gören kişinin mutlu ve huzurlu bir şekilde hayatına devam edeceği de bu rüya hakkında söylenen bir diğer yorumdur.

Ayrıca bazı kişiler bu rüyanın kişinin ruh haline göre mutsuzluğa da yol açacağı şeklinde bir açıklama yapmaktadır.

Kısaca özetlemek gerekirse, rüyayı gören kişinin o dönemde yaşadığı veya yaşamak istediği bir durumun veyahutta manevi olarak ruh haline göre bir sonuç ortaya çıkabilir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

catinin-akmasi

Rüyada çatı akması ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status