Rüyada çarşaf giymek

Rüyada çarşaf giymek, rüyayı gören kişinin ailesinde veya yakın çevresinde kişiye karşı bir şeyler gizlendiğine işaret eder. Rüyada çarşaf giymek, gizlilik olarak tanımlanır. Yani rüyayı gören kişinin çevresinde onunla ilgili veya onun bilmediği bir takım işler veya gizli sırlar saklandığı şeklinde yorumlanmaktadır.

Ayrıca bazı kimseler bu rüyayı eğer kış aylarında gördüyse rüyayı gören kişinin kibirli ve yoksul olduğunu gösterir. Ayrıca tüm bunların yanı sıra bu rüyayı gören kişi çevresi tarafından sevilmeyen bir kişi olduğu da belirtilmektedir.

Bir başka yoruma göre de eğer rüyasında giydiği çarşaf ince ise o kişinin din ve diğer her konuda hassas bir kişiliğe sahip olduğuna işaret olduğu söylenmektedir.

Aynı zamanda eğer bir erkek rüyasında çarşaf giyiyorsa o kişinin dara düşeceği ve zor günler yaşayacağı da bu rüya için söylenen belirli rivayetlerden biridir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

carsaf-giymek

Rüyada çarşaf giymek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status