Rüyada buğday biçmek

Rüyada buğday biçmek, aile yaşantınızda çok zor günler yaşanacağınıza, bazı büyük sıkıntılar yaşanacağınıza, çok büyük ve gereksiz olaylar ile karşılaşacağınıza, arkadaşlarınızda zarar göreceğinize, çok sevilen birisinden çok kötü bir haber alınacağınıza ve çok üzüntülü bir döneme gireceğinize tabir edilir. Bazen de rüyada buğday biçmek, çalışma hayatınızda zor bir döneme gireceğinize ve maddi kayıplar yaşayıp mal ve mülk kaybı yaşayacağınıza tabir edilir.

Buğday biçmek nedir: Buğdaygillerin örnek bitkisi (triticum). Bu bitkinin başaktan ayrılmış tanesini biçmek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

bugday-bicmek

Rüyada buğday biçmek ile ilgili diğer rüyalar

Bir Rüya

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status