Rüyada boğa görmek

Rüyada boğa görmek, güçlü dost ve akrabalarınızdan çok fazla iyilik görerek feraha ereceğinize yorumlanır.

Rüyada iki boğanın birbiriyle dövüştüğünü görmek, yaşantınızdan mühim değişiklikler meydana gelerek ümidinizin üstünde bir hayat seviyesine ulaşacağınıza yorumlanır.

Rüyada boğa saldırması görmek, fenalık yapmalarından ürktüğünüz ve çekindiğiniz kimselerden artık bir korkunuz kalmayacağına yorumlanır.

Boğa nedir: Damızlık erkek sığır. Zodyak üzerinde, koç ile ıkizler arasında yer alan burcun adı. à zodyak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

boga

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. cihat /

    merhaba; ben rüyamda iki büyük boğa gördüm oldukça büyük ve simsiyah büyük boynuzluydu, bir tanesi sürekli beni kovalıyordu yükseğe tırmanıyordum fakat o da tırmandı ben kaçtım kapı arkasına gizlendim yine o boğada kapıyı açtı kaçmakta çok zorlandım, bunun tabiri nedir acaba ? hayır olsun inşaallah
    saygılarımla.

Tabire yorum yaz