Rüyada baharat koklamak

Rüyada baharat koklamak, sağlığınızınm bozulmasına, kısmetinizin kapanmasına, bekar iseniz bir süre daha bekar kalacağınıza, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza karşı düşkün olmaya ve onlarla vakit geçirmekten hoşlanmaya tabir edilir. Bazende rüyada baharat koklamak, çalışma yaşantınızda bazı sıkıntılar yaşayacağınıza ve işlerinizin aksayacağına tabir edilir. rüyada bahrat koklarken hapşurmak ise, sıkıntılardan kurtulmaya tabir edilir.

Baharat koklamak nedir: Yiyecek ve içeceklerdeki hoş kokulu tarçın, karabiber, karanfil gibi maddeleri koklamak.

Baharat koklamak tabiri, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

baharat-koklamak

Rüyada baharat koklamak ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status