Rüyada baharat görmek

Rüyada baharat görmek, çevrenizden birisinden zarar göreceğinize sağlığınızın bozulmasına, kimse hiç bilmediği bir yere yolculuk yapar. Rüyada ilaç baharat görmek, faydası olanı hayır, olmayanı zarar olanı ise hüzün ve kedere, düşünceye kapılmaya tabir edilir. Bazen de rüyada baharat görmek, iş hayatınızda bazı aksiliklerin olacağına, ortağınız veya iş arkadaşınız var ise ondan zarar göreceğinize tabir edilir.

Baharat nedir: Yiyecek ve içeceklerdeki hoş kokulu tarçın, karabiber, karanfil gibi maddelerin toplu adı.

Baharat görmek tabiri, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

baharat

Tabire yorum yaz