Rüyada badem ağacı görmek

Rüyada badem ağacı görmek, cimri ve garip bir adama, sağlığınıza dikkat etmeye ve kendinizi her türlü olumsuzluklardan sakınmaya, aile içerisinde bazı ufak tefek sıkıntılar yaşamaya, arkadaşlarınızdan uzak düşmeye tabir edilir. Bazen de rüyada badem ağacı görmek, gelirinizin arttığına her daim başarılı olduğunuza fakat kazançlarınızı tamamen kendi amaçlarınız için harcamaya tabir edilir.

Badem ağacı nedir: Gülgillerden, yurdumuzun her yerinde yetişen bir ağaç (amygdalus communis).

Badem ağacı görmek tabiri, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

badem-agaci-gormek

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.