Rüyada avizenin kırılması

Rüyada avizenin kırılması, sizi üzecek çok kötü haberler alacağına, çevrenizde olan akrabalarınızdan ve arkadaşlarınızdan birsinin ölüm haberini alıp çok mutsuz olacağınıza tabir edilir. Bazen de rüyada avize kırılması, işlerin ters gitmesine ve bir müddet bunun devam edip gelirinizde ciddi düşüşler yaşayacağınıza tabir edilir.

Avizenin kırılması nedir: Tavana asılan, şamdanlı, lambalı, billur, cam ya da metal süslü aydınlatma aracınının kırılması.

Avize kırılması tabiri, bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

avize-kirilmasi

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. Seyit Mehmet /

    Hocam, rüyamda camideydim arkadaşlarımda cami’nin içinde futbol oynuyorduk,sonra ben camiden tam çıkarken cami’nin avizesi kırıldığını gördüm herkes benim üzerime attı kırdı diye kamera kayıtlarına bakınca benim kırmadığım ortaya çıktı

Tabire yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.