Rüyada alışmak veya alışkanlık görmek

Rüyada alışmak veya alışkanlık görmek, bir şeye alışmak, kişinin kendi tercih ve durumunu öne çıkarmasına, farklı düşünce ve yaklaşımlara itibar etmemeye yorumlanır, Bir ortama alışmak insanlarla iyi geçime ve bulunduğu yerde uzun süre kalmaya yorumlanır. Rüyada kendinde bir şeyin alışkanlık halini aldığını görmek gaflette faydasız işlere yorumlanır.

Alışmak nedir: Bir eylemi yineleyerek kolaylıkla yapabilmek; sürekli ister olmak, bağımlı duruma gelmek. Yadırgamaz duruma gelmek; etkisini yitirmek. Uyar duruma gelmek; bir şeyi tadarak vazgeçememek, dadanmak.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

aliskanlik

Rüyada alışmak veya alışkanlık görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status