Rüyada akbaba görmek

Rüyada akbaba görmek, birçok düşmanla karşı karşıya gelerek onlarla mücadele etmek zorunda kalacağınıza, eğer itidalinizi muhafaza ederseniz, sonunda hepsini teker teker yenmeğe muvaffak olacağınıza yorumlanır.

Rüyada akbaba tuttuğunuzu görmek, bir hastalığa tutulmanız ihtimali bulunduğuna yorumlanır.

Rüyada akbaba kuşunu gece uyurken görmek, ahmak ve anlayışsız bir insana, gündüz uyurken görmek ise hastalıklara yorumlanır.

Rüyada akbaba gagalaması, maddi ve manevi zarar göreceğine işaret eder.

Rüyada akbabaya bindiğini görmek, gurbete gider ve fakirleşeceğine işaret eder.

Rüyada yanında akbaba yavrusu görmek, çocuğunun fakirleşeceğine işaret eder.

Rüyada akbaba sürüsü görmek, işsizliğe, serkeşliğe, korku ve sıkıntıya yorumlanır.

Akbaba nedir: Familyası: Akbabagiller (Vulturidae) ve Yenidünya akbabasıgiller (Cathartidae). 60-116 cm uzunlukta. İki kanat ucu arası 2,5 m, ağırlığı 7 kg’dır. Ömrü: 100-118 sene. Esaret hayatında 30 yıl kadar yaşar.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

akbaba

Rüyada akbaba görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status