Rüyada ağaç kavunu görmek

Rüyada ağaç kavunu görmek, şerefli, soylu ve evlat sahibi bir kadına, bazen mümin ve Kuran okuyan kimseye, ilme ve amele, bazen de ülfet ve muhabbete yorumlanır. Rüyada ağaçkavunu yediğinizi görmek, hafif bir mide rahatsızlığı geçireceğinize yorumlanır.

Rüyada evinde ağaç kavununun olduğunu görmek, kadının hürmete değer bir oğlu olacağına yorumlanır. Erkeğin rüyasında bir kadının kendisine ağaç kavununu verdiğini görmesi erkek çocuğunun olmasına yorumlanır.

Ağaç kavunu nedir: Turunçgillerden, taçyaprakları mavimsi pembe bir ağaç (citrus medica). Bu ağacın iri bir limon görünüşündeki buruşuk kabuklu yemişi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

agac-kavunu

Rüyada ağaç kavunu görmek ile ilgili diğer rüyalar

Rüyanı Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status