Rüyada nüfus cüzdanı görmek

Rüyada nüfus cüzdanı görmek, yeni bir çocuğunuz olacağına veya uzak bir memleketten bir yakınınızın yurda döneceğine yahut çok sevinçli bir haber alacağınıza tabir edilir. Rüyada nüfusa kaydedilmek, aileniz efradından birinin vefatına tabir edilir.

Nüfus cüzdanı nedir: Bir ülkenin vatandaşlarına devletçe verilen, kimlikleriyle kişisel durumlarını gösteren resmi belge, kafa kağıdı, nüfus tezkeresi.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

nufus-cuzdani

Tabire ait 8 yorum yer almaktadır Yorumlara git

 1. şahhanım /

  çok ilginçdi Rüyada nüfus cüzdanı görmek aynı zamanda tüm akrabalarımı gördüm.

 2. oya /

  abur cubur yerken Rüyada nüfus cüzdanı görmek gördüm sizce ne anlama geliyor?

 3. gökyay /

  dün gece uyurken Rüyada nüfus cüzdanı görmek gördüm yorumlarsanız sevinirim.

 4. koldaş /

  Rüyada nüfus cüzdanı görmek gördüm fakat bunun yanında ailemide gördüm ne anlama geliyor

 5. Fatma Özlem Acar /

  çok derin bir uykudayken Rüyada nüfus cüzdanı görmek gördüm ve uyanamadım neden böyle oldu acaba?

 6. tekebey /

  karpuz yerken çekirdeklerini tükürüyordum ve Rüyada nüfus cüzdanı görmek gördüm nedendir?

 7. hacer /

  bunu yorumlayabilirmisiniz Rüyada nüfus cüzdanı görmek gördüm fakat sevgilimde vardı

 8. dürri /

  arabamın tekeri patladı ve Rüyada nüfus cüzdanı görmek gördüm açıklarmısınız?

Tabire yorum yaz