Rüyada müjdeli haber almak

Rüyada müjdeli haber almak, iyi ve olumlu habere, kısmetlerinizin açılacağına ve çok arzuladığınız bir şeye sahip olmak olanağını elde edeceğinize tabir edilir.

Müjde nedir: Sevindirici haber, muştu. Muştuluk. Sevindirici haber verileceği zaman söylenir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

mujdeli-haber-almak

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. leyla /

    Ben ve kuran kursu hocam beraber bir ortamda idik ve o bana bitti artık mavi güzel günler seni bekliyor acıların bitti diyordu tebessüm ediyordu gözleri guluyordu ve o haberi alınca bir ferahlık oluyordu bende…

Tabire yorum yaz