Rüyada kahkaha atmak

Rüyada kahkaha atmak, genellikle hayra yorulmaz, kötü bir haberi işaret eder. Bazen de sıkıcı söz, üzüntüdür. Çok iyi sayılmaz. Fakat rüyada gözünden yaş gelene kadar kahkaha atmak, kişinin sıkıntıdan sonra huzura ereceğine yorumlanır. Kahkaha bazen de hamile birisi için erkek çocuğa işaret eder.

Kahkaha nedir: Gülerken çıkan ses.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya yorumu rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

Tabire ait 5 yorum yer almaktadır Yorumlara git

 1. örgün /

  eşim ile beraber iken Rüyada kahkaha atmak gördüm neye işarettir?

 2. erberk /

  arabamın tekeri patladı ve Rüyada kahkaha atmak gördüm açıklarmısınız?

 3. muhterem /

  çok saçma idi Rüyada kahkaha atmak yanında daha farklı nesnelerde vardı açıklarmısınız?

 4. boğaç /

  rüyamda yemek yer iken Rüyada kahkaha atmak gördüm neye işaret eder?

 5. özbay /

  çocuğum olmamasına rağmen çocuğum vardı ve Rüyada kahkaha atmak gördüm neye iaşret eder?

Tabire yorum yaz