Rüyada işten çıkmak veya işten çıkarılmak

Rüyada işten çıkmak veya işten çıkarılmak, birisini işinden çıkarmak, boşanma veya meslekten diğer bir mesleğe geçmeye tabir edilir. Rüyada vazifeden alındığını ve yerine yaşlı birisinin tayin edildiğini görmek, o kimsenin işlerinin yolunda gideceğine yorumlanır. Kendi yerine genç bir kimsenin tayin edildiğini görmesi ise, o kimseye bulunduğu düşmanları tarafından bir kötülük tezgahlanacağına yorumlanır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

isten-cikarilmek

Tabire ait 3 yorum yer almaktadır Yorumlara git

  1. dilbu /

    öğlene kadar aklım Rüyada işten çıkmak veya işten çıkarılmak bunda kaldı ne olur daha fazla detaylandırırmısınız?

  2. revnak /

    çok saçma idi Rüyada işten çıkmak veya işten çıkarılmak yanında daha farklı nesnelerde vardı açıklarmısınız?

  3. zeyneddin /

    iş yerindeydim ve Rüyada işten çıkmak veya işten çıkarılmak gördüm detaylı açıklayabilirmisiniz?

Tabire yorum yaz