Rüyada etek giymek

Rüyada etek giymek, kısa bir yol olarak yorumlanır. Etek güzel ise yol o kadar kısmetle işaret eder.

Etek nedir: Giysinin belden aşağıda kalan bölümü; masa, kanepe örtüsü, perde, çadır vb. gibi kumaştan olan şeylerin yere sarkan bölümü. Vücudun belden aşağısına giyilen değişik biçimlerde, genellikle kadın giysisi; dağ, tepe, yığın gibi yamaçlı şeylerin alt bölümü. Giysinin alt kenarı; ut yeri, edep yeri.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

etek

Bir Yorum var Rüyada etek giymek için

  1. savaş 12 Nisan 2016 at 21:52 #

    Rüyada etek giymek gördüm fakat bunun yanında ailemide gördüm ne anlama geliyor

Bir Cevap Yazın