Rüyada erik görmek

Rüyada erik görmek, vaktinde görülmesi rızıka tabir edilir veya bir yitiğin bulunmasına yorumlanır. Rüyada mevsimsiz olarak görülürse, hastalık yahut üzüntü ve kederdir. Rüyada erik yemek, ekşi ise, rüya sahibinin arkadaşının veya eşinin sadakatsizliğine tabir edilir. Tatlı ise bu rüyanın tam tersine yorumlanır.

Rüyada kuru erik görmek, genellikle olmayacak işler peşinde koşmağa, huzursuzluğa ve hiç ummadık bir kimseden hainlik görmeğe tabir edilir.

Erik nedir: Mart-nisan ayları arasında beyaz renkli çiçekler açan, çalımsı veya yüksek ağaçlar. Anavatanı Anadolu olan erikler, dünyanın değişik iklim bölgelerine göçler ve harpler sebebiyle adapte olmuşlardır. Bütün dünyadaki erik çeşitlerinin sayısı, iki binden fazladır. Memleketimizde yetiştirilen çeşitlerin sayısı da iki yüzün üstündedir.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

erik

2 Yorum var Rüyada erik görmek için

  1. vecdi 23 Nisan 2016 at 20:07 #

    rüyamda uyuyordum ve Rüyada erik görmek gördüm nedir bunun anlamı?

  2. ihmirar 28 Nisan 2016 at 07:34 #

    sitenizi severek takip ediyorum Rüyada erik görmek için teşekkürler

Bir Cevap Yazın