Rüyada çorap görmek

Rüyada çorap görmek, size yardım eden bir kişiye yorumlanır. Rüyada çorap giymek, malın zekatını vererek onu güvence altına almaya yorumlanır. Rüyada güzel çorap görmek, övgüye layık şahsiyete, Rüyada eski çorap görmek, şükrü eda edilmeyen ve zekatı verilmediği için zarar görülecek mala yorumlanır. Rüyada pis kokulu çorap görmek, kötü şöhrete tabir edilir.

Rüyada çorap satın almak, maddi kazanca yorumlanır. Rüyada size çorap ehdiye edilmesi, aileye ait eski bir sorunun çözülmesine tabir edilir. Rüyada çorap kaçması, bir çok gönül macerasının yaşanacağına yorumlanır.

Çorap nedir: Çeşitli ipliklerden örülen, ayağa giyilen giyecek.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

corap

Tabire yorum yaz