Rüyada ciğer yemek

Rüyada ciğer yemek, pişmiş ciğer yemek, hayatınızı kolaylıkla kazanacağınıza ve ömrünüz boyunca yoksulluk ve sıkıntı nedir bilmeyeceğinize tabir edilir. Rüyada ciğer kızarttığınızı görmek, hayırlı bir evlât sahibi olacağınıza tabir edilir.

Rüyada ciğer görmek, korkudan emin olmaya, sıhhate ve düşmana galip gelmeye tabir edilir.

Ciğer nedir: Akciğerlerle karaciğerin ortak adı; yürek, iç. Akciğer. (kasaplıkta) akciğer, yürek ve karaciğerin oluşturduğu takım.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

ciger

Tabire yorum yaz