Rüyada çiçek görmek

Rüyada çiçek görmek, dostluk kurmaya, iyi haberler almaya ve şanslı olmaya tabir edilir. Rüyada çiçek sulamak, o anda yaptığınız işin çok büyüyeceğine yorumlanır.

Rüyada çiçek koparmak, yeni bir dost edinmeye yorumlanır. Rüyada nadir bulunan çiçek görmek, yüksek bir şahsiyetle ahbaplığa yorumlanır. Rüyada kurumuş çiçek görmek, geçici olan bir üzüntüye tabir edilir.

Rüyada çiçekli bir bahçede olmak, bir arkadaşın mutlu olacağı bir kimseyle evlilik yapacağına tabir edilir.

Rüyada yapmacık çiçek görmek, birini mutlu edeceğinize işarettir.

RÜyada çiçek demeti yapmak, bir kalabalıkla seyahat etmeğe yorumlanır.

Rüyada solmuş çiçek görmek, bir seyahat yapıp neticesinde umduğunu bulamamaya yorumlanır.

Çiçek nedir: Bir bitkinin üreme organlarını ihtiva eden ve sonradan meyve halini alan kısmı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

cicek

Tabire yorum yaz