Rüyada buz görmek

Rüyada buz görmek, size kötülük yapmak isteyen düşmanlarınız olduğuna yorumlanır, eş ve dostlar arasında meydana gelecek soğukluğa da yorumlanır. Rüyada sıcak havada suyun içine buz katmak, ferahlık ve sevince tabir edilir.

Rüyada buz tutmuş alan görmek, yüksek bir mesnede nail olacağınıza yorumlanır.

Rüyada buz üzerinde kaymak, sizi kıskananların mevcudiyetine yorumlanır.

Rüyada buz satın almak, kendinizi herkese sevdirerek işlerinizi büyük bir kolaylıkla yoluna koyacağınıza işarettir.

Rüyada buzların eridiğini görmek, dostlarınızı teker teker kaybederek hayatta pek yalnız kalacağınıza işaret eder.

Rüyada buz yutmak, gelip geçici bir saadete ve sevince nail olacağınıza tabir edilir.

Rüyada buz üzerinde yürümek, gereksiz risklere atılmamanız gerektiğine yorumlanır.

Rüyada büyük buz parçaları görmek, şimdiye kadar içinde bulunduğu kötü bir durumun hiç beklenmeyen bir anda alınan bir haberle iyi bir sekle dönüşeceğine tabir edilir.

Rüyada bardakta buz görmek, bir sınavda derece veya mükâfat alacağına yorumlanır.

Rüyada erimekte olan buz görmek, değersiz bir iş için boş yere gayret harcadığına yorumlanır.

Buz nedir: Suyun donarak katı duruma gelmiş hali. Çok soğuk bir etki uyandıran şey ya da kimseleri anlatmak için kullanılır.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

buz

Tabire yorum yaz