Rüya domuz görmek

Rüya domuz görmek, uğursuzluğa yorumlanır. Bazı tabirciler de bu rüyayı başarıya da yorumluyor. Bazen de rüya sahibinin melun, hilekâr bir düşmanı olduğuna yorumlanır.

Rüyada domuza binmek, rüya sahibinin haram mal kazanmasına ve kuvvet ve kudret sahibi olup düşmanına galip gelmesine tabir edilir

Rüyada domuzlar görmek, çevrenizin tasvip etmediği bir evliliğin sizin için söz konusu olabileceğine tabir edilir.

Rüyada domuzun eti, yağı veya kılı yahut derisi haram bir mala yorumlanır.

Rüyada domuz sütü içmek, malda yahut akılda musibete yorumlanır.

Rüyada domuz ile çekiştiğini görmek, zalim düşmanını yeneceğine yorumlanır.

Domuz nedir: Çiftparmaklılardan, eti ve yağı için beslenen evcil hayvan (sus scrofa domestica). Hain, aksi, ters, inatçı.

Bu sitede yer alan tabirler, çeşitli eski kaynaklardan yararlanılarak eklenmiştir. Görmüş olduğunuz rüyayı bir bütün olarak ele alıp ona göre yorumlamanız gerekmektedir. Parça parça hatırladığınız rüyalardaki nesneleri ve eylemleri teker teker ele alıp ona göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki arama bölümünü kullanarak arama yapabilirsiniz.

Rüya tabirleri, rüya da gördüğünüz nesnelerin ve eylemlerin anlamlarının saptanmasıdır. Bu çalışma psikanalizle ve çeşitli mistik ve ezoterik ekollerle aynı anlamı taşımazlar veya aynı şekilde yapılmamaktadırlar. Birçok eski kültürde rüya görme doğaüstü bir iletişim veya ilahî bir müdahale olarak kabul edilmiş olduğundan, rüyaların içerdiklerine inanılan mesajlar birtakım yöntemler kullanılarak çözülmeye çalışılmıştır. Eski Yunanlılar inşa ettikleri Asklepion denilen tapınak veya sağlık sitelerinde rüyaların yorumlanmasını da içeren çeşitli psikolojik çalışmalarda bulunmuşlardır. Bazı kızılderili kabilelerinde olgunlaşma ayinlerinde kişi bir rehber rüya görene dek oruç tutmak ve dua etmek zorunda bırakılırdı. Günümüzde de çeşitli psikoloji ekolleri rüyaların anlamlarına ilişkin çeşitli varsayımlar ortaya atmışlardır. Rüya yorumu 19. yy.’ın sonlarından itibaren psikoanalizin bir parçası olmuştur.

domuz

Sadece 1 yorum kaldı Yorumlara git

  1. merve /

    😛

Tabire yorum yaz